Світ професій. Фармацевт


Професія фармацевта — одна з найбільш затребуваних на ринку праці України. Адже його ми бачимо набагато частіше, ніж доктора: якщо у нас болить голова або горло, ми не поспішаємо до лікарні. Ми вирушаємо в аптеку. І фармацевт радить нам, які ліки придбати, як часто його приймати і в якій дозуванні. Людина цієї професії — «швидка допомога» при незначних травмах або легких застудах.
Фармацевт (фармаколог, продавець) — молодший спеціаліст з середньою фармацевтичною освітою, працюючий в аптеках, аптечних складах, контрольно-аналітичних лабораторіях, фармацевтичних фабриках і виробництвах, на підприємствах хіміко-фармацевтичної промисловості, в органах управління фармацевтичної служби, фармацевтичних фірмах, підрозділах державної служби України лікарських засобів, науково-дослідницьких інститутах й навчальних закладах.
  Фармацевт володіє системними та змістовними знаннями з аптечної технології ліків, фармацевтичної хімії, організації та економіки фармації, фармакології та фармакотерапії тощо. Професія фармацевта потребує не тільки спеціальних знань і навичок, але й високих моральних якостей, чутливості, прагнення допомогти хворому отримати необхідні ліки у найкоротший термін.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПРОФЕСІЇ

Професія фармацевт поєднує в собі сфери фармацевтики, медицини і комерції, що змушує здобувача проявляти не тільки високий рівень спеціальних знань, але і відмінні моральні якості людини.

Це насамперед:
·       зібраність, уважність і акуратність;
·       уміння зосередитися;
·       самоконтроль;
·       висока ступінь працездатності;
·       відмінна пам'ять;
·       аналітичні здібності;
·       толерантність, комунікабельність, чуйність.
Незважаючи на те, що фармацевт - це більшою мірою виконавець, його діяльність все одно вимагає вміння приймати самостійні рішення і організовувати свою працю.Просунутий фармацевт, при цьому володіє відмінними навичками спілкування - це знахідка для аптеки будь-якого рівня. Адже в умовах жорсткої конкуренції в аптечній мережі клієнт піде в першу чергу туди, де його уважно вислухали, дали слушну пораду, дохідливо пояснили дію лікарського засобу і викликали таким чином довіру.

Переваги та недоліки в роботі фармацевта

v Плюси фармацевтичної справи починаються з того, що вона реально цікава. Тобто, якщо людині подобається хімія, розбиратися в тонкощах впливу різних препаратів на людський організм дійсно захопливо.

v Фармацевти дуже затребувані.

v Умови праці досить комфортні: чисті, світлі та теплі приміщення.

v Кар’єрний ріст: можна стати завідувачем аптекою, можна отримати більш високу посаду на виробництві. А якщо отримати вищу освіту, то перейти на посаду провізора, в якого відкриваються ширші можливості.

ü Спілкування з дуже різними громадянами, часом, не дуже приємними.
ü Вчитися фармації потрібно довго.
ü Робота напружена та позмінна (зміна випасти може і на неділю, і на святковий день).
ü Велику частину робочого часу фармацевти проводять на ногах, а вони втомлюються, болять, набрякають.
ü Постійна зосередженість, необхідність робити свою роботу точно та скрупульозно стомлює.
ü Високий ризик заразитися вірусними інфекціями від відвідувачів аптеки.


Коментарі